teisipäev, 27. juuni 2017

Mõni sõna investeerimisest suvel 2017 ehk investeerimine on igav, aga mitte tüütu!

Kuna rahvas nõudis (tundub, et tervelt 2 inimest, kellest üks on kindlasti mu ema), siis panen paari sõnaga kirja mis on vahepeal toimunud.

Laias laastus ongi nii, et investeerimine on igav. Aga see ei ole halb.

Mu strateegia ei ole muutunud, mul on ees nimekiri aktsiatest, mida ma tahan omada ja niimoodi ringiratast ma seda listi muudkui ketran ja aktsiaid iga kuu juurde ostan:

  1. Iga kuu läheb umbes 600 eurot üksikatsiatele, mis on siis kas dividendiaktsiad USA-s või Eestis (Kaups ja Vesi) või REIT (O, OHI, VNQ) ja vastavalt plaanile. See kuu ostsin PDT-d.
  2. Iga nädal läheb 120 eurot indeksitesse, mis jaguneb BND, IVV, EXSA, EPP vahel, kusjuures BND on 40% ja teised siis vähem.
Dividendide kannete hulk on juba päris tore, mõni kuu tuleb lausa kaheksast eri kohast paari euro kaupa raha, näiteks mais-juunis olen saanud 350 eurot dividende, kokku 18 eri ettevõttelt. Midagi nagu juba tuleb.

Kokku on aktsiaportfellid väärt hetkel 25151 eurot eraisikuna ja 21830 eurot ettevõtte alt.

Bondoras on hakanud raha kuidagi liikuma, mul on seal pankrotistunud laenud ainult, aga nii mõnigi kraan on lahti läinud ja juunis oli koguni 58 eurot laekunud. 
Kokku on seal praegu ikka veel 2495 eurot tiirlemas.

Seega on varasid kokku tänase seisuga 49476 eurot. Kokku on see pott mulle teeninud dividendidena 2017 aasta esimese 6 kuu jooksul 1035,35 eurot dividenditulu. Bondorast on vist intressitulu kõva kümps tulnud, sellega ma ei arvesta.

Nüüd põnevad asjad ka, mul on ettevõtte portfellis kõva aadrilaskmine toimunud, realiseerimata kasumit on -9784 eurot (jah, miinus), eraisikuna ma ei ole riskinud nii palju ja asi on kenasti plussis: +2552 eurot. Kuna ma olen investeeringute osas läinud laisaks, suurem osa mõtlemist tehakse minu eest ära ja kasvukonto toimetab üldse omasoodu, siis see miinus jätkuvalt väga ei morjenda. Pigem ongi hea monument tehtud lollustele!

Ega polegi miskit väga rohkem kirja panna, toimetan vaikselt edasi, päris Siberi rahaboss ei ole, et igast püksitaskust sajase välja tõmban, aga ei ole ka sellist moraalilangust olnud nagu Rahakratil. 

Täitsa võimalik, et minu säästumäär, mis kaugeltki 50% ei lähene, on mulle sobiv. Ega's elu ei saa mingite numbrite järgi elada, kõike on vaja mõõdukalt teha, liigne numbrite vahtimine viib lõpuks kogu rõõmu ära!

Lõpetuseks üks kaunis kevadine pilt. Sobib nii jooksjatele kui investeerijatele.
3 kommentaari:

Tasane Investor ütles ...

Väga hea! Ema on nüüd rahul :)
Kas Tallinna Vee kohtukeiss ja sellega seonduvad riskid ei ole pannud seda aktsiat oma rotatsioonist välja võtma?

Märten Mõttus ütles ...

Pani küll, müüsin suure hunniku maha, praegu on 133tk alles ja kuna monopoolne ettevõte on iseenesest dividendide võtmiseks hea, siis las ta jääb.

miku ütles ...

Tere Märten!

Mina Mihkel ja mul puudub blogi.
Mõned küsimused mul,siiski on!
Blogist nähtuna hakkasid sissekandeid oma investeerimistest tegema 2014 okt.Selleks hetkeks on su portfelli väärtus üle 20000 eur.
1.Oli sul esimeseks investeerimiseks mingi suurusjärk algkapital või hakkasid alul väikeste summadega?
Näen,et spekuleerid samalajal,kui võtad ka pikki positsioone.
2.Mis info baasil teed otsuseid lühikeste positsioonide ost/müük osas?
Ühes postituses pakkusid võimalust üht tabelit näha,kui lugejal soovi on.Ma unustasin mitmendas postituses see oli.
3.Ehk meenub sul see tabel.Oleks soov seda näha?

Ole sa ette tänatud!
Brgds!