reede, 11. november 2016

Kokkuvõte: oktoober 2016

Pool novembrit juba läbi, aga postitusest pole haisugi! Parandan selle vea kohe ja panen mõned mõtted ja tegemised kirja.

Ma pikalt ei peatu introl, kuigi BBEp tegi kolossaalse tõusus ja maksis vahepeal iseg 47 senti tükk, siis laias laastus on see ikka tilk meres. positiivne on see, et BBEP võib taastuda mingile tasemele, seega hoian. LNCO ilmselt on kadunud, aga pole mõtet müüa.

Ettevõtte konto

Oktoobris laekus ettevõtte kontole:
  • HPF: John Hancock Preferred Income Fund II - 21,32 eurot
  • SPYW: SPDR S&P Euro Dividend Aristocrats ETF - 57,45 eurot

Kokku: 79 eurot

Ostsin juurde NG 100tk, hinnaga 10,39 ja 10tk TVIX hinnaga 17,99. Ausalt öeldes panustasin Trumpi võidule ja meeletule volatiilsuse tõusule. See muidugi tuli ja kestis tervelt 6h! Teadagi.Eraisiku konto

Oktoobris laekus isiklikule kontole:
  • IVV: S&P 500 Index® Fund iShares - 3,66 eurot
  • PDT: John Hancock Patriot Premium Dividend Fund II - 3,50 eurot
  • BND: Vanguard Total Bond Market ETF - 3,15 eurot
  • GSK: GlaxoSmithKline - 10,07 eurot
Numbrid kokku: 20 eurot.

Juurde ostsin ka ühtteist: kasvukontole ikka klassikalised BNDIVV ja EXSA. Eraisikuna 10tk ja TKM1T 50tk.

Lisaks läks järjekordne 100 eurot reservkontole.


Bondora

Bondoras polnud ühtegi AA ja A laenu juurde tulnud, kontol 34 eurot ja juurde tiksus kuus umbes 13 eurot.

Kokkuvõte

Kui nüüd kõik numbrid kokku võtta, siis teenisin passiivset tulu oktoobris umbestäpselt 112 eurot

Varad kokku *

1. august - 35314 eurot
1. oktoober - 35182 eurot
1. november - 33714 eurot

Omg! Raha on kõvasti vähenenud! Nojah, ettevõte ainult kulutas, ise panin eraisiku kontole juurde näpuotsaga, aga aktsiaturgudelt on ikka pisut aadrit lastud. Vaadates tänast seisu novembri keskel, siis on järgmine kuu kindlasti hullem!

Tuleb nentida, et selle graafiku järgi ma pensile ei saagi. Tuleb ikka voodiiluks kandideerida...

* siia pole arvestatud eraisiku arvelduskontol olevat elamisraha

5 kommentaari:

Alx ütles ...

Tere!

Lugedes kuukokkuvõtet, tekkisid mõned mõtted:

Sa ostsid 10 TVIX-i, mis tähendab, et maksad nimetatud tehingu puhul 7% teenustasuks. Seda on selgelt liiga palju. TVIX ei sobi pikaajaliseks hoidmiseks, vaata näiteks mõnda pikema perioodi graafikut, siis näed kuidas see instrument väärtust hävitab. TVIX-i puhul tuleks endale selgeks teha, mis asi on contango ja kuidas see hinda mõjutab. Püüdes lihtsalt seletada, siis TVIX-i puhul vahetatakse igal kauplemispäeval osa VIX-i futuure järgmise kuu futuuride vastu. Probleem on aga selles, et järgmise kuu futuurid on kallimad, ehk contango tõttu kaotab TVIX väärtust. Kuna tegemist on veel 2-kordse instrumendiga, siis contango omakorda võimendub. Soovitaksin vaadata seda lehte: http://vixcentral.com/ Siin võiks veel märkida seda, et contango on ajas muutuv ja see võib ka negatiivseks muutuda, ehk siis oleks antud investeeringu puhul isegi kasulik. Lihtsustalt on contango kõige suurem siis, kui aktsiaturg on rahulik ja tõusev, kuid närviliste languste puhul läheb see ka lühiajaliselt negatiivseks. Selle kohta on info contango all (TVIX-i puhul tuleks vaada siis F1-F2 contango graafikut).

Sinu portfell on praegu väga tugevalt aktsiaturu poole kaldu. Ma soovitaksin tõsta ühisrahastuse osakaalu. Bondorat ma ka eriti ei soovita (nad on suures kahjumis). Soovitaksin vaadata Omaraha, Mintose, Twino ja Crowdestate poole. Praegu on ühisrahastuses üsna hea võimalus saada 12%+ tootlust, mis on väga kõva sõna ka aktsiaturu pikaajalise tootlusega võrreldes. Loomulikult on ühisrahastuses ka omad riskid, kusjuures me ei ole veel näinud kuidas need portaalid kriisi läbivad.

Edu edaspidiseks!

Anonüümne ütles ...

Tere
Võibolla oled varem maininud, aga kuidas on SPYW (XETRA) dividendide tulumaksustamine?
tervitades
Alo

Märten Mõttus ütles ...

Hei,

TVIX oli gamble Trumpi peale ja ma tean, mis on contango ja ma tean, et pikas perspektiivis on asi hapu. Ma ikka usun, et laks tuleb.

Nüüd ühisrahastusest. Ma olin seal sees ca. 30% portfellist, aga kuna ma ei saa sellest jagu, et mingi suvaline inimene mu raha eest uue plasmateleka soetab, ilma et ta saaks seda endale lubada, siis väljusin täielikult. See, mis seal järgi on mittelikviidne ja ma ei saa seda müüdud.

Ühesõnaga, ühisrahastus pole minu jaoks. Ja lisaks, olen ka eelnevalt maininud, me ei ole ühisrahastuses kriisi veel näinud.

Ragnar Ragnar ütles ...

Märten: jagan mõtet, et söögipoolise ostjatele ja plasmatelekate ostjatele raha andmine (=laenamine) on sisuliselt (=pikemas perspektiivis) raha tasuta ära andmine. Kriis tuleb, selles pole kahtlust, küsimus on millal. Ups and Downs.

Väikeinimesena ei saa aktsiatega rikkaks. See Roosaare jm. sarnaste kummaliste tegelaste suured hurraad, et tavainimesed investeerige kõlinal, on tore reklaam, sest tema lauasahtli raamat ("Kuidas saada rikkaks?") ja üleshaibitud koolitused tahavad müümist ja eraisikutelt odava intressiga raha sissepumpamine oma kinnisvaraprojktidesse on sisulised põhjused. Tavainimesele on sobib seesugune mull ja ajuloputus. Reaalses maailmas on v.raske leida aktsiat, mille aastast-aastasse makstava dividendi yield oleks stabiilselt >5-10% ehk märgatavalt üle inflatsiooni määra. Reaalses maailmas on hea yield after taxes 2-3%. Sellega rikkaks ei saa, kui sa just ei ei pumpa kõrvalt suuremaid kui EVi keskmisi palju, ja seegi on vähe.

Parim pensioni plaan: hea tervis, head suhted, hea ettevõtlusvaim. Juhus eelistab eelpool kolme, mõnikord langeb juhusest ka finantsiline vabadus viisil v. teisel.Anonüümne ütles ...

Tere
Sul on portfellis Telia (TELIA1) aktsiad. Kas Telia maksab dividende? Google Finance seda nagu ei näita.