teisipäev, 2. veebruar 2016

Kokkuvõte: Jaanuar 2016

Jaanuar on siuvipsti möödas ja püüame selle kokkuvõttega nüüd ühele poole saada.

Hetkel on mu varad laias laastus jagatud kolme osasse:
  1. Ettevõtte konto, kus mul on terve hunnik dividendiaktsiaid ja aeg-ajalt mõnedsajad eurod arvete tasumiseks;
  2. Eraisiku konto, kuhu ma investeerin plaani järgi;
  3. Bondora konto, mida ma nüüd järgemööda 200 euro kaupa tühjendan;
Naftahinnad on langenud juba üsna madalae, jäädes sinna $30 lähistele, nafta hinnaks 2016 lõpuks ennustatakse LHV foorumis nii $22 barrelist kuni $100, mediaanhind jääb siiski $41 juurde. Kui nüüd täituks LHV mediaanennustus, siis oleks mul ettevõtte portfellis pehmelt öeldes kellad. 

Minu suured miinused on tingitud justnimelt madalatest naftahindadest, mistõttu on ettevõtte portfell sügaval sügaval vee all − realiseerimata kahjum ulatub kauni 9794,54 euroni

2016 aasta pärast ma väga ei muretse, nii LNCO kui ka BBEP on hästi hedgetud ja nafta hinnal ei ole vähemalt sel aastal suurt mõju. Shell on too big to fail, pealegi on nad näidanud hämmastavat otsustavust investeeringute ära jätmisel ja kulude kärpimisel.

Ülejäänud positsioonid on mul palju vähem riskantsemad, kui just Kreeka pank välja arvata, mis on minu portfellis teinud kõige kaunima kukkumise - positsioon on kaotanud oma väärtusest üle 96%.
See tähendab seda, et aktsia peab tõusma 26 korda, et omadega nulli jõuda. Kuna see positsioon oli algusest peale spekulatiivne ja investeerisin sinna ainult 350 eurot, siis pole suurt midagi põdeda.

Ettevõtte konto

Jaanuaris laekus ettevõtte kontole:
  • NG: National Grid Plc - 19,70 eurot
  • HPF: John Hancock Preferred Income Fund II - 54,47 eurot

Eraisiku konto

Eraisiku kontole ei ole laekunud veel sendipoegagi! See pole muidugi üllatav, kuna konto on veel sisuliselt imik. Napilt kuu vana!


Bondora

Bondora on suutnud isegi foorumi kokku pakkida! Olen oma taasleitud usu kaotanud ja kavatsen sealt portaalist nii kiiresti kui võimalik kogu oma varanatukesega põgeneda. Midagi sealt siiski tilgub, teenisin jaanuaris 98,66 eurot sätendavat sularaha. 

Skeem on mul igatahes paigas, kannan kontolt 200 euro kaupa raha ettevõtte kontole tagasi.

Kokkuvõte

Kui nüüd otsad kokku tõmmata ja vaadata summa summaarumit, siis on olukord nutune, aga siiski: teenitud sai 172 eurot ja 80 senti. Üsna vähe, aga asi seegi. Järgmine kuu pole palju paremat saaki loota, aga küll hakkab ka mu plaan lõpuks sisse tooma!

Kõike head ja säästud põlema!

2 kommentaari:

Dividend Investor ütles ...

Kas HPF (John Hancock PIF) on võetud aktsiariski tasakaalustava võlainvesteeringuna? Või maksimeerid lihtsalt igakuist rahavoogu?

Vaatasin HPF-i sisse pisut, fond koondab endas võlakirjamaailma kõige hinnatundlikumat segmenti üldse ehk allutatud ja kas väga pika tähtajaga või üldse ilma lõpliku tähtajata (perpetual) võlakohustusi. 2007-2009 langes fondiosaku hind finantskriisi tuules pea 60%. Seega aktsiaturu tsükleid antud fond väga siluda ei suuda. Dividendimäär on läbi aja olnud kõrge, kuid dividendivoog ise üpris kõikuv - kriisieelne aastane dividenditulu oli 2,29 USD per aktsia, 2010. aastaks langes see 1,488 USD per aktsia ehk -35%. Võrdluseks, SPY ehk S&P500 indeksfondi dividendivoog kukkus kriisi ajal -25%.

PS! HPF oli minu jaoks täitsa võõras fond, huvi pärast kiirelt analüüsisin ja jagasin tulemusi. Loodan, et ei olnud liialt pealetükkiv :)

Märten Mõttus ütles ...

HPF on S&P500-ga kenasti korrelatsioonis ja tema mõte on siiski rahavoo maksimeerimine. Tema osakaal on jäänud nii suureks sellepärast, et esiteks on MLP-d kukkunud kõvasti ja teiseks olen osasid positsioone ka müünud (osaliselt võimenduse katteks, osaliselt tarbimiseks).