teisipäev, 3. november 2015

Finantskokkuvõte: Oktoober 2015

Kuu läbi ja juba ongi november käes. Lühidalt öeldes võib nentida, et naftale mängivad positsioonid on paigal, ainuke muutus on selles, et LNCO lõpetas dividendide maksmise nagu lubatud.
Mängisin ka natuke TVIX abiga lotot ja ostsin eraisiku kontole TVEATi.

Muudan natuke ka blogi kokkuvõtet, http://taavi.golive.ee/ eeskujul mõtlesin, et võiks exceli abiga mõne kauni graafiku siia kuvada.

Dividendid


Dividendidest laekus oktoobris:
BBEP: BreitBurn Energy Partners LP - 18,8 eurot
HPF: John Hancock Preferred Income Fund II - 53,9 eurot
T: AT&T INC - 45,6 eurot

Aktsiatehingud


Otsin esmalt 92tk TVEAT aktsiat, hinnaga 13,8 eurot tükist. See teeb siis 82 eurot dividende aastas, ehk 6.8 eurot kuus.

Ostsin ka TVIX juurde 100tk, 6.05 dollarit tükist. Üldjoontes mingeid lollusi väga ei teinud, kui lotomäng välja arvata.
Bondora

Bondora viimane muutus üllatas mind positiivselt: mulle meeldib see mõte, et ma ei pea isepakkujat timmima, tviikima ja näppima. Igatahes praeguse seisuga ma keerasin uue uue isepakkuja konservatiivse peale ja minu väikeste sõrmedega teenitud raha niriseb mööda valguskaableid Hispaania keskklassi taskutesse, et ka nemad saaksid vaadata tahvelarvuteid selle asemel, et oma lastega mängida.Viivises 1637€ (-716 eurot)
Üle 60 päeva viivises 3203€ (+8 eurot)

Kolinal allakäigutrepist alla. Okei, ma saan tegelikult aru et reinvesteerimata ja raha välja tõmmates ongi graafikud nii nadid nagu nad on. Samas raha sealt nagu tuleb ja tegelikult pole igakuine ~100 eurot lisarahana just paha.

See kuu laekus aga Bondorast tervelt 99 eurot!

Kokkuvõtteks

Oktoobris laekus dividendidena 118 eurot, Bondorast lisaks 99 eurot. Kokku seega 217 eurot,
mis on vilets. Kuna hakkan nüüd igakuiselt pisut rohkem investeerima, siis on ilmselt tulevikus suuremaid numbreid oodata.

Kommentaare ei ole: