reede, 23. oktoober 2015

Dividendidelt makstavad maksud

Kuna eelmises postituses kirjutatud info saksa aktsiate dividendide maksustamisele osutus vääraks (kõigi eelduste kohaselt), jooksutasin selle kohta info ja komistasin Wiki artiklile, mida nüüd hea meelega jagan.

https://www.wikiwand.com/en/Dividend_tax

Kõiki maid seal kirjas pole, aga ma usun, et endale huvi pakkuva leiab pea igaüks (kui just midagi ülemäära eksootilist ei otsi)

6 kommentaari:

suvi ütles ...

Tegelikult ei tohiks väär olla. Kuna saksa tulumaks on kõrgem ja kui see kohe on maha võetud väljamaksel, siis topelt maksustamist ei tohiks olla.

Dividend Investor ütles ...

Oma kogemusest saan öelda, et Saksa ettevõtted deklareerivad dividendid bruto summas, millest peetakse kokkuvõttes kinni 26,375%. Teisisõnu kui deklareetiakse 10 eurot dividendi per aktsia, siis Eesti residendist investori kontole jõuab lõpuks 7,3625 eurot.

Eesti residendile kehtivad dividendide tulumaksumäärad panin oma kogemusele baseerudes hiljuti ka kirja: http://www.dividendinvestor.ee/2015/10/16/investorvajaduste-hierarhia-iv-osa-maksud/

Märten Mõttus ütles ...

Ja minu kogemus Deutsche Telekomi ja E-on on vastupidine: deklareeritud 0,7 / 0,5 eurost jõudsid täpselt samad summad ka kontole.

Seega ma ei tea kas asi on äkki omatavate aktsiate koguses (erinevad tax-bracketid?) või milleski muus.

Dividend Investor ütles ...

Huvitav! Kas hoiad neid aktsiad Eesti maakleri juures?

Märten Mõttus ütles ...

LHV on maakleriks. Kui ma loen su blogi, lisaks vaatan Saksa maksuseadust, siis on selline maksekäitumine täielik müstika.

Dividend Investor ütles ...

Mul samuti hetkel LHV, kogemus paari teise Eestis tegutseva kommertspangaga ka. Igatahes jääb üle nõnda soodsa diil'i osas vaid õnne soovida! :)