teisipäev, 1. september 2015

Dividendid: August 2015

Augustikuu on saanud viuh läbi ja juba on tänavad taas autosid täis ja üldse on kuidagi sügisene tunne. Vaatame siis rahaasjad üle, kuidas see kuukene möödus.

Tuleb nentida, et punane on täiesti võimust võtnud ja portfell kokkuvõtvalt veelgi rohkem miinuses. Tegin ka lubatud lükke ära ja ostsin LNCO juurde, hinnaga 2.77 tk. LNCO maksab dividende selle kvartali lõpuni, seega järgmine kuu peaks veel tulema ja siis on sellega kööga. No pole viga. Ronigu august parem välja.

Kuu lõpupoole tekkis idee ka natuke volatiilsuselt teenida ja ostsin 100tk TVIX (ka nö. hirmuindeksi VIX kahekordne võimendus). Tulemus oli ootuspärane, ostuhinnaks kujunes 10.40$ tk ja müüsin 17.04$tk, seega sain sealt ligikaudu 560 eurot kasumit. 4 päevaga!

See kajastub küll alles septembris, kuna müük toimus täna.

Dividendid

Dividendidest laekus augustis:
  1. BBEP: BreitBurn Energy Partners LP - 19,0 eurot
  2. LNCO: Linn Co, LLC - 14,4 eurot
  3. HPF: John Hancock Preferred Income Fund II - 40,8 eurot
  4. T: AT&T INC - 46,0 eurot

Aktsiatehingud

Nagu sissejuhatuses mainisin, ostsin 120tk LNCO hinnaga 2.77$ tükist. Tagantjärgi tarkusena oleksin võinud ka 1.8 pealt juurde võtta, aga alati ei taba põhja. Kui see muidugi oli põhi?


Bondora

Juulis 109 eurot intresse planeeritud 184 eurost. Hämmastav järjepidevus, kogu aeg sama halb. Okei, okei, ehk olen liiga negatiivne, aga vaadake Bondora investeeringupirukat.Viivises 1422,5€ (-254 eurot)
Üle 60 päeva viivises 3087,8€ (-7 eurot)

Ei kommentaari.

Kokkuvõtteks

Augustis laekus dividendidena 120 eurot, Bondorast lisaks 109 eurot. Kokku seega 229 eurot, mis on täiesti tavapärane. Nüüd, arvestades peas küpsevaid mõtteid, võib juhtuda et saan varsti hakata pisut ka investeerimiskontole uue raha kandmisega tegelema.

4 kommentaari:

Jaak Roosaare ütles ...

Kui Sa igakuiselt teed vähemalt ühe USA börsitehingu, siis soovitaksin kolida Interactive Brokers kontole - hoiad päris ohtralt raha kokku.

Märten Mõttus ütles ...

Mul on põhiteema sama mis sul, investeerin ettevõtte alt; ja tõesti ma ei taha seda kadalippu läbi teha mida sa kirjeldasid.

Rait Mänd ütles ...

Kas maratonitempo liialt aeglane pole planeeritud :) ?
Arvestades, et rahulikud trennid on enamvähem sama tempoga joostud.. Ma jooksen rahulikke jookse minuti aeglasemalt, aga maratonitempo võtaks vähemalt 4:30 kui mitte tsipa kiirema veel. Muidugi kui eesmärk on lihtsalt läbida siis teine teema.

Jõudu!

Märten Mõttus ütles ...

Hah, mul on see teine asfaltimaraton, ja algsed plaanid olid 3:55 /km peale minna. Õnneks/kahjuks on elu piisvalt seganud ja ma praegu tunnen, et selle tempoga 20km jooksne ära, mitte enam. Lähen tõesti lihtsalt läbima hea enesetundega.