esmaspäev, 17. august 2015

Dividendid: Juuli 2015

Postitus jupp maad hiljem kui peaks, vabandused. Pole olnud lihtsalt mahti eriti kirjutada.

kahjuks pean alustama ka juulikuu kokkuvõtet tõdemusega, et toorainele panustatud dollarid on sügaval sügaval vee all. Asi on nii sügaval vee all, et tekib tahtmine kukkuvat nuga püüdma minna. Ajalugu on aga näidanud, et see pole tark valik, aga väike risk käib mängu juurde. Ehk ostan NBG või LNCO pisut juurde.

LNCO keeras oma dividendid täiesti kinni; arvestades, millise võlakoorma all ta ägab, millised on toorme hinnad, on mu meelest mõistlik see raha pigem võla tagasimaksmiseks suunata. Granted, selline tegevus põhjustas meeletu aadrilasmise LNCO hinnas, mis käis vahepeal isega alla 3$ tükist.

Sarnaselt eelmise kuuga, raha juurde samuti pannud ei ole. Bondorast siiski mõnedsajad eurod on investeerimiskontole kantud, üldiselt aga see on nullsummaga mäng.

Dividendid

Dividendidest laekus juulis:
  1. BBEP: BreitBurn Energy Partners LP - 19,5 eurot
  2. LNCO: Linn Co, LLC - 14,6 eurot
  3. HPF: John Hancock Preferred Income Fund II - 41,8 eurot
  4. IST: SPDR S&P International Telecom Sector - 29,4 eurot

Aktsiatehingud

Tehinguid ei teinud juulis ühtegi, esiteks polnud nagu mahti, teiseks polnud ka ideed kuhu seda piskut raha paigutada. Las siis olla see kuu selline.


Bondora

Juulis 117 eurot intresse planeeritud 197 eurost. Üsna konstante feil, Statistika poole pealt:Viivises 1176,6€ (+111 eurot)
Üle 60 päeva viivises 3080,2€ (-117 eurot)

Bondora on see kuu isegi plussis, st. osad laenud on nihkunud viivisest 60p+ laenude kategooriasse, samas ei ole uusi viivises laene juurde tulnud. Arvestades, et ma laene juurde ei anna, pole väga imestada.

Kokkuvõtteks

Juulis laekus dividendidena 105 eurot, Bondorast lisaks 117 eurot. Kokku seega 222 eurot, mis on pisut täiesti keskmiselt viletsapoolne tulemus. Eks paistab, mis naftahinnad teevad, aga ma olen üsna veendunud, et ikaldus jätkub. 

4 kommentaari:

Jaak Roosaare ütles ...

Mul küsimus - kas MLP-de puhul on dividendid Eestis ka kuidagi kõrgemalt maksustatud või laekub sulle ikka div -15%? Ma tean, et USA-s peavad investorid nende puhul kõrgemat maksu maksma.

Märten ütles ...

15% on, ses osas pole vahet. Ehk on asi LHV puhvris, aga arvutuslikult on 15%

Rainer Ploom ütles ...

Tänud ülevaate eest!

Mul plaan naftale panustada. Mis sa hetkel BBEP ja LNCO aktsiatest arvad? Kui nafta hind peaks jääma 2 aasta jooksul 40-50 dollari vahele, kas nad saavad siis hakkama? Kui sul praegu neid aktsiaid ei oleks, kas julgeksid hetkel sama summa eest osta (8000€)?

Ise ma arvan, et hinnad on hirmu najal kukkunud liiga palju ja ei usu, et nafta hind pikalt alla 50 dollari jääb. Kui hind liiga palju veel kukub, siis usun et OPEC kärbib totmist, mis taas hinna üles viib. Loodetavasti ka nõudlus vaikselt suureneb. Lühiajaliselt võib hind kukkuda muidugi ka alla 30.

Märten Mõttus ütles ...

Konkreetsed ettevõtted on väga head, nende suurim probleem on selles, et võtsid metsikult laenu ja laienesid, kui nafta oli 90+ hinnaga. Nüüd on pangad kukil ja sisse voolavat naftat pole kuskile müüa normaalse hinnaga.

Lähiajal suurt hirmu pole, mõlemad ettevõtted on üsna hasti edgetud kuni 2017 aastani, edasi läheb hägusemaks. Sisuliselt on praegu nende ettevõtete ostmine nafta tõusule panustamine - kui usud, et 12k jooksul tõuseb, tasub osta. Muidu võid vabalt oodata ja hiljem osta.

Nüüd küsimusele vastates, ma ei tea mis nende ettevõtetega juhtub, aga ma olen valmis 100% lossi võtma. Tõenäosus on siiski, et mõlemad ei pankrotistu. Ja ei, ma ei julgeks praegu sellist raha sinna panna. Suure tõenäosusega ostaksin mõne suure Exxon, Shell aktsiaid.

Disclaimerina võib öelda, et ma ostsin 120tk LNCO juurde @2.77