pühapäev, 30. november 2014

Dividendid: November

Taas on kuu möödunud ja aeg kokkuvõtet teha. November oli üsna huvitav kuu, naftahinna langus on teinud energiasektoris korralikku allahindlust ja on tekkinud aina paremaid ostukohti, näiteks energiahiiud Exxon (XOM), Chevton (CVX). Ise ma pole neid ostnud, kuna mu portfellis on energia osakaal siiani üsna suur, pealegi olen vaba raha pannud kinni muude investeeringute alla.

Dividendid

Dividendidest laekus novembris 
  1. T: AT&T INC - 62,6 eurot
  2. BBEP: BreitBurn Energy Partners LP - 25,2 eurot
  3. PG: PROCTER & GAMBLE CO - 29,8 eurot
  4. HPF: John Hancock Preferred Income Fund II - 35,2 eurot

Aktsiatehingud


Vaatsin oma portfelli ja otsustasin seisu pisut ühtlustada: vähendasin T, DTE ja PG positsioone 3500 euro peale. Seega müüsin 149 aktsiat DTE, 18 aktsiat PG ja 74 aktsiat T. Nende positsioonide dividenditootlus siis väheneb.

Aga ega siis vaba raha saa kontole jätta ja tegin ka mõned ostutehingud: 300 aktsiat MRK1T (Merko Ehitus), 800 aktsiat SAF1R (Saf Tehnika), 23 aktsiat EUNW (iShares Euro High Yield Corporate Bond ETF). Lisaks kasutasin veel võimendust (ehk võtsin oma aktsiate tagatise laenu), ja ostsin 40 aktsiat JNJ (Johnson & Johnson).

Uued ostud peaksid tootma mulle järgneva 12 kuu jooksul umbestäpselt 380 eurot dividenditulu.

Saf Tehnika puhul on ka seis selline, et kuigi detsembris makstakse 4 senti aktsia kohta, siis arvestades tehtud põhimõttelist otsust erakorraline seisev raha välja jagada, on järgmine aasta oodata dividendiplahvatust. Elame, näeme. Ettevõte ise aga on naeruväärselt odav ja tema hind koosneb sisuliselt kontol seisvast sularahast ja maksmata arvetest, arvestamata näiteks tootmisliini.

Bondora


Bondoras oli passiivne kuu, investeeringuid ei teinud, mulle laekus 277 eurot põhiosa ja 193 eurot intresse. Üldiselt olen otsustanud Bondorast 5000 eurot välja tõmmata ja suunata see raha tagasi investeerimiskontole, et vähendada oma võimendust. 

Kokkuvõtteks

Aastane eeldatav dividenditootlus on nüüd 1524 eurot, mis on +186 eurot võrreldes eelmise kuu lõpu seisuga.

Novembris laekus dividendidena 152,8 eurot, Bondorasse 193,5 eurot. Kokku 346,3 eurot.

Bondoras oli laekumine kõigest 71% planeeritust, mis on üsna vilets, kuigi üldkokkuvõttes laekus rekordarv intresse.

Kommentaare ei ole: